Chorvátsko 2012

Mali sme ísť už vo štvrtok ráno, ale počasie malo iný názor a celý deň pršalo.
Vybrali sme sa eda v piatok ráno. Stretli sme sa v Penzióne Kačín, v Alžbetinom dvore pri Bratislave. Je to naše štandardné miesto, odkiaľ vyrážame. Ivan (Yamaha DragStar 1700), ako sľubil pripravil raňajky a dali sme si aj kávu. Prišla aj Vierka (Yamaha XJ6), Maroš s Evkou (Suzuki Intruder M800) a ja Tomáš (Suzuki VStrom 650).

tak zme teda po diskusiách vyrazili a ako sme sadli na motorky, začalo popŕchať. Cesta do Gyoru ubehla rýchlo. Za Gyorom sme si dali kávu a začalo divadlo s názvom “Nepremoky” v podaní Evky a Maroška. Evka s modrými perami a ich vzájomne obliekanie sa stalo light motívom tohoto výletu ;o)

Keďže v Magyarsku zatial autíčka google nechodili, tak neprikladám Google Street View.

Z Gyoru sme prešli na Szekesfehervár, cesta je to dosť rozbitá, ale len nejakých 60km. V Szekesfehérvári sme si dali zase pauzičku. Kúpili sme si Matrice na dialnicu. (10 dní/motorka/12€) Neskôr, ako sme sa napájali na dialnicu sa stala malá nepríjemnosť Maroškovi a Vierke, ale následne sme všetko urovnali a ťahali ďalej.

Tesne pred hranicami s Chorvátskom sme zabočili z diaľnice na Szent Istvaň a naobedovali sa vo vynikajúcej csárde. Vynikajúca kuchyňa neskutočný výber. Ale tak ja som v Maďarsku ešte zle nejedol. Chutilo aj Ivanovi ;o)

Na tomto úseku už nebola žiadna pumpa a nechcelo sa mi predtým zatáčať na pumpu do Nagykanizse a tak som riskoval že mi dôjde benzín. Keď sme prešli hranice hovorím si to už nemože byť ďaleko tá pumpa. Po Cestarine a prevzatí kartičky som sa tetušky spýtal kedy bude najbliťší GASS a keď zavalila že 40km zalial ma pot.

Cestarina Goričan

Zväčšiť mapu

Tak som si ľahol na nádrž a testoval koľko asi tak ten Vstrom pri 80km/h žerie benzínu. Zistil som že málo, pretože vydržal až z Alžbetinho dvora z Kačína na prvú pumpu v Chorvátsku.

Vydržala až sem

Zväčšiť mapu

Pokračovali sme ďalej na Zágreb. Cesta ubiehala, sem tam sme počuli ako sa Ivan preberá z letargie a naháňa s kadejakými luxusnými autami a samozrejme všetko za sprievodného typického vreskotu jeho dvojvalca. V Zágrebe sme zaplatili Cestarinu, Prešli Zágreb na Karlovatz vzali ďaľšiu kartičku a švihali na Karlovac. Asi v polovičke sme si dali pauzu na tejto pumpe, dočerpali palivo a použili WC v Marcheee.


Zväčšiť mapu

V Karlowaci sme zatočili na Plitvice uz sa stmievalo a začalo aj dosť nepríjemne mrholiť. Helmy otvorené, dážď do očí, nepríjemné. Ivan išiel prvý a zrazu stočil volant a vošiel do dvora nejakej tetuške. Bola to táto vila. Tetuška zahlasila že majú len sobe 1×2 a 1×4, Maroško mal podmienku 28stupnouv. Tetuška odkývla naliala Rakiu a pripili sme si. Ako ju chcela odniseť Ivan jej ju vytrhol, že neber to nikam :o )

Vila Vukinovič.

Zväčšiť mapu

Neskôr sme zistili, prečo nalievala asi o 300m bol normálny pezión. Kde sme sa navečerali. Každý si dal nejaku chorvátsku špecialitu a Ivan Seafood Misu. Ponúkol nas, okoštovali sme, ale nedojedli, tak si dal ryby zabaliť a bachol ich do brašne. Neskôr ich zbaštil pri mori.

Den Dva po noci plnej smiechu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>